1. Головна
  2. Технології
  3. Як обрати правильну хмарну платформу для SAP? Найкращі рішення для вашого бізнесу

Як обрати правильну хмарну платформу для SAP? Найкращі рішення для вашого бізнесу

SAP оголосив, що найпоширеніша підтримка його рішення ERP (SAP ECC), що працює на традиційних базах даних (Oracle, DB2 або SQL Server), закінчується в 2025 році, це також стосується і SAP Business Suite на HANA.

Усі компанії, що використовують SAP ERP, повинні перенести свої ІТ середовища в SAP S / 4HANA (наступне покоління рішення SAP ERP).

Це означає, що якщо ви працюєте з SAP ERP й досі не оновились до SAP S / 4HANA – тепер у вас з’явився дедлайн.

• Чи будете ви готові до закінчення строку підримки SAP ERP в 2025 році?
• Яка ваша стратегія SAP до цього часу?
• Ви спочатку перенесете свій SAP ERP до HANA чи перейдете безпосередньо до S / 4HANA?
• Плануєте вкласти кошти в базові рішення для своїх систем SAP, чи обмірковуєте хмарну платформу? Якщо ви зупинили вибір на хмарному рішенні, чи буде воно публічними або приватними?
• Хто прийматиме рішення? CEO, CIO, CTO або менеджер команди SAP?

Очевидно є багато питань, на які клієнтам SAP доведеться відповісти найближчим часом.

ІТ проекти та стратегія бізнесу – час узгодити їх між собою

Це означає, що цілі, які ставляться в рамках цього ІТ-проекту, повинні співвідноситися із загальною стратегією компанії (стратегічні, фінансові, організаційні та інші вимоги, що стосуються ІТ).

Наприклад, клієнтам можуть знадобитися:

  • Зміна фінансової моделі (перехід від CAPEX до OPEX)
  • Впровадження інновацій (AI, IoT…)
  • Підвищена динаміка (швидше розгортати SAP-системи)
  • Зниження рівня загальних витрат організації
  • Швидші терміни реалізації проекту (впровадження S / 4HANA або міграція системи ECC)
  • Покращена масштабованість
Приватна чи публічна хмара?

Якщо ви вибрали хмарне рішення як варіант існування для вашого бізнесу (маючи на увазі вимоги безпеки), залишається обрати одну із великої кількості хмарних платформ, кожна з яких має багато переваг, як видно у прикладі вище.

Перш ніж розібратися та проаналізувати різні доступні рішення та постачальників, клієнтам слід однозначно вирішити, який саме тип рішення їм потрібен : приватні чи публічні хмари.

Основна відмінність полягає в тому, що замовник не несе відповідальності за будь-які управлінські та адміністративні завдання, якщо мова йде про інфраструктуру публічних хмарних рішень. Дані клієнта зберігаються в центрі обробки даних провайдера, і постачальник несе відповідальність за управління та обслуговування центрів обробки даних та іншої відповідної ІТ-інфраструктури.

Приватна хмара складається з обчислювальних ресурсів, які використовуються виключно однією організацією. Вона може бути фізично розміщена на території замовника або знаходитися у стороннього постачальника послуг. Однак послуги та інфраструктура, що належать приватній хмарі, завжди належать до приватної мережі, а апаратне та програмне забезпечення призначені виключно для організації замовника.

Клієнт також повинен вирішити, чи здатні його господарські операції покладатися на внутрішні технічні та функціональні команди SAP в довгостроковій перспективі.

Варіанти розгортання системи SAP:
Хмарне рішення SAP

Також є можливість перейти на постачальника хмарних послуг, що управляється SAP і почати користуватися IaaS, що включає послуги операцій SAP Basis (представлені як PaaS на діаграмі вище). SAP Basic несе повну технічну відповідальність за всі системи SAP.

Сьогодні клієнти SAP зазвичай віддають перевагу приватним, ніж публічним хмарним рішенням, оскільки вони мають більш відокремлені системи, а не спільні. Причина криється в рівні оцінки ризику забезпечення безпеки кожного клієнта.

Amazon AWS, Microsoft Azure та Google Cloud є найбільш відомими провайдерами публічних хмар, а HEC (Hana Enterprise Cloud) SAP – найбільш відоме рішення SAP, позиціоноване як приватна хмара.

Партнерство з іншими постачальниками послуг SAP

Оскільки жоден з постачальників послуг IaaS із публічної хмари не надає послуги операцій SAP Basis, вони співпрацюють з іншими постачальниками послуг SAP, щоб запропонувати повне рішення.

HEC SAP складається з IaaS та керованих сервісів (Sap Basic Operations), і замовник може вирішити включити AMS (Services Management Services), який пропонує послуги, орієнтовані виключно на функціональний рівень програмних рішень клієнтів.

Однак SAP обрала лише одну публічну хмарну платформу як свого стратегічного партнера для цифрової трансформації, і це Microsoft Azure.

Знайти найкраще рішення для вашого бізнесу

Отже, яке рішення найкраще підходить для вашої організації? Чи готова ваша організація розглянути хмарну платформу?

Span рекомендує вам приділити час для розробки майбутньої дорожньої карти для вашого середовища SAP.

Фахівці Span допоможуть вам знайти правильну відповідь на запитання «Хмарне рішення, чи наземна інфраструктура» та сформувати план дій, необхідний для того, щоб перейти до фінішної прямої.

Бажаєте дізнатися більше?

Звертайтесь до нас за адресою: info.ua@span.eu

Поділитися:

Як компанія INA зменшила кількість вхідних запитів до відділу фінансів та HR за допомогою віртуального агента.
Span Україна – Ми прагнемо допомогти українському бізнесу в його цифровій трансформації
Меню